0212 525 25 00 | 0532 242 81 54

3 Gece 4 Gün Kosova & Makedonya

3 Gece 4 Gün Kosova & Makedonya
Tıklayın Sizi Arayalım
Sosyal Medya'da Paylaşın

Program içerisinde belirtilen uçuş tarih ve saatleri örnek saatler olup; THY tarafından yapılacak tahsis sonrası kesinleşecektir.

1.Gün: İSTANBUL – PRİŞTİNE – PRİZREN – ÜSKÜP

Atatürk Havaalanı'nda / Sabiha Gökçen Havaalanı'nda BALKAN TOUR kontuarında saat ............. 'da buluşma. .........Priştine'ye uçuş. ........'te Priştine'ye varış (yerel saat). Havalimanı’nda BALKAN TOUR rehberi tarafından karşılanma, ardından lüx otobüsümüzle 2008 Şubatı’nda Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova’nın başkenti Priştine’ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen transfer aracı ile tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. 20 yıl öncesine kadar kan ve gözyaşının bitmediği bu topraklarda duygu dolu anlar yaşayacağız. Osmanlı dokusunu günümüze kadar taşımış otantik çarşıdaki gezimizin ardından Sultan Bayezid tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, ardından 200 yıllık saat kulesi, 1461 yilinda Fatih Sultan Mehmet in yaptirdigi Sultan Murat Han cami,Osmanli hamami,Yasar pasa camii ve Osmanlı konağını ziyaret ediyoruz. Daha sonra 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret. Ardından 100 kmlik bir yoldan sonra Balkanlarin en sirin sehirlerinden biri olan Prizren'e varış. Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Prizren de serbest zaman ve alışveriş. Ardından Makedonya'nın başkenti Üsküp'e hareket. Akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

2.GÜN: ÜSKÜP

08,30 Kahvaltı. 09:30 Otelden hareket. Üsküp şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri,16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’in devasa heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Üsküp’ün oksijen ve su deposu olan Matka kanyonuna gidiyoruz. Baraj gölü ve etrafının tadını çıkardıktan sonra Üsküp şehrinin eteklerine kurulduğu Vodno dağına manzara izlemeye gidiyoruz. Dağın yarısına kadar otobüs yarısından sonra teleferik ile yolculuk yaparak 1000 mt Vodno dağı zirvesinden Üsküp manzarasını seyredip çarşıya hareket ediyoruz. Üsküp’teki yerel restoranımızda akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklama otelimizde.

3.GÜN: ÜSKÜP – KALKANDELEN – MANASTIR – RESNE – OHRİD

07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket Kahvaltımızın ardından otelimizden check out yaparak ayrılıyoruz. İlk olarak Üsküp’e 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) geçtikten sonra, dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a gidiyoruz. Makedonca’da da manastır anlamına gelen ‘Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Saat Kulesi, Hamidiye Caddesi, Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu idadiyi (askeri lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Sonrasında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Daha sonra UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü’nün Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrine hareket. Akşam yemeğini Muhteşem Ohrid gölü manzaralı bir balık restoranında aldıktan sonra konaklama otelimizde.

4.GÜN: OHRİD – ÜSKÜP – İSTANBUL

08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Ohrid turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9 yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Bu enfes Balkan şehrinin tadını çıkarmak için serbest zaman ardından saat ………. ‘da Üsküp’e havalimanına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından saat ...............'da İstanbul'a hareket. ................'de İstanbul'a varış. Böylelikle programımızın sonuna gelmiş oluyoruz. Başka bir BALKAN TOUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle...

Fiyata dâhil olan hizmetler;

Tüm gezi boyunca yapılacak Transfer hizmetleri

4* otelde iki kişilik odalarda konaklama

Açık büfe sabah kahvaltıları

Yerel restoranlarda alınacak akşam yemekleri

Vodno dağı teleferik ücreti

Manastır idadisi giriş ücreti

BALKANTOUR rehberlik hizmetleri.

Yerel rehberlik hizmeti

Fiyata dâhil olmayan hizmetler

Şahsi harcamalar

Öğle yemekleri

Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

Otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı

Yemeklerdeki extra içecekler ve çay, kahve molalarına alınacak içecekler.

Duyurular
15-20 Şubat Umre Kayıtları Başlamıştır
0212 525 25 00 | 0532 242 81 54

Umre ve Hac Turları

Kısa sürede Umre ve Hac Turlarında Türkiye'nin Lider markası olduk.

kurumsal web tasarım